Aktualności

Za nami wyjątkowe dwudniowe warsztaty komiksowe, prowadzone przez Pawła Piechnika- utalentowanego, wielokrotnie nagradzanego rysownika, który od 2005 r. zajmuje się zawodowo komiksem, ilustracją, współtworzy filmy animowane („Hero and the Message” (2016), „Jeszcze dzień życia” (2018)), filmy do gier komputerowych (Wiedźmin 3, Division 2, For Honor 2 ) oraz maluje murale.

W pierwszy dzień zajęć uczestnicy poznali historie komiksu oraz dowiedzieli się na co należy zwrócić uwagę przy jego tworzeniu. Mogli też dać ponieść się fantazji i pod okiem fachowca stworzyć bohatera swojego opowiadania, a następnie pracować nad scenariuszem swojego komiksu. Oprócz tego ćwiczyli również rysunek w ujęciu o zasady perspektywy. Pojawiły się takie zagadnienia jak: perspektywa jedno czy wielozbiegowa, powietrzna, żabia, czy z lotu ptaka. Kolejny dzień to tworzenie własnych opowieści związanych z dawnymi czasami i historią Rodu Opalińskich. Aby rozwijać swój talent wystarczy, że jest się miłośnikiem komiksu, książki, filmu, albo po prostu ma się pasję do opowiadania historii. Liczą się chęci i głowa pełna pomysłów!

Wydarzenie dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To ogólnopolski program grantowy, który służy odkrywaniu i upowszechnianiu wiedzy z zakresu historii Polski oraz wspiera inicjatywy angażujące społeczności w działania poświęcone pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa i kultury.