Tradycja i nowy porządek

15 września 2016 roku o godz. 18:00 w Sali Reprezentacyjnej Muzeum odbył się wykład pt. "Tradycja i nowy porządek. Mieszkańcy Wielkopolski w obliczu przemian gospodarczych zachodzących od X do XIII wieku". Wygłoszony przez dr.Michała Brzostowicza z Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, Który opowiadał o przemianach w życiu codziennym mieszkańców Wielkopolski we wczesnym średniowieczu. Podczas wykładu szczególna uwaga została zwrócona na zmiany jakie wówczas się dokonały w gospodarce, strukturach społecznych i sposobie życia mieszkańców regionu. Wykład oprócz wielu pasjonatów historii zgromadził  również bardzo liczną młodzież z Sierakowskich Szkół.

Wykład sfinansowany został ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu 966 – Chrzest Polski.