Warsztaty animacji poklatkowej

W dniach 8 - 11 sierpnia 2016 roku przeprowadzono warsztaty animacji poklatkowej i przygotowania  filmu animowanego pt. "Dąbrówka i Mieszko miłość która zmieniła świat''. Zajęcia prowadzone były przez specjalistkę od animacji poklatkowej Elwirę Małyszko z Białegostoku. W ich trakcie uczestnicy poznali historię pary książęcej i legendy z tym związane. Następnie na ich podstawie wykonali  różnorodnymi technikami scenariusz, scenografie i bohaterów, a na koniec z animowali wybraną przez siebie opowieść. Uczestnicy podczas zajęci poznali historie filmu animowanego, nauczyli się podstaw budowania każdego rodzaju filmu. Podsumowaniem tych wszystkich działań był film animowany przygotowany przez uczestników warsztatów opowiadające o losach Dąbrówki i Mieszka I, umieszczony na kanale Youtube oraz na stronach internetowych instytucji biorących udział w projekcie.

Warsztaty sfinansowane zostały ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu 966 – Chrzest Polski.