Koncert Flores Rosarum

12 czerwca 2016 roku o godz. 19:20 w Kościele pobernardyńskim pw. NMP Niepokalanie Poczętej w Sierakowie, odbył się koncert zespołu Flores Rosarum z Krakowa pt.'' Muzyka średniowiecznych klasztorów żeńskich z terenu Małopolski''. Głównym jego elementem było oficjum rymowane "Żywot św. Stanisława według Wincentego z Kielczy". Zespół Flores Rosarum dokonał rzeczy niezwykłej, mianowicie dotarł do średniowiecznych archiwów klasztorów żeńskich z terenu małopolski, a następnie zebrał i opracował zapisane w nich pieśni. Dzięki ich pracy mogliśmy wsłuchać się w brzmienie muzyki, która dawno już przeminęła, ale została przywrócona. Koncert zgromadził liczną publiczność zarówno pasjonatów muzyki sakralnej jak i osoby, które dotąd nie miały z nią styczności.

Koncert sfinansowany został ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu 966 – Chrzest Polski.