JA DAGO WŁADCA

W ramach projektu „966 – IDZIE NOWE” dzieci i młodzież z Grupy Teatralnej MAKMA z Sierakowa wraz z Muzeum Zamek Opalińskich wystawiła spektakl teatralny p.t. JA DAGO - WŁADCA na podstawie powieści Zbigniewa Nienackiego. W sobotnie popołudnie 19 listopada 2016 r. o godz. 16:00 licznie zebrana publiczność przeniosła się w odległe czasy Mieszka I. Akcja spektaklu wykorzystującego wątki z książki Nienackiego rozgrywa się w IX wieku, w czasach Polski przedchrześcijańskiej i prowadzi do momentu utworzenia państwa przez Mieszka I. Bohaterem powieści jest ogarnięty żądzą władzy Dago, który nim osiągnie cel, przeżywa rozmaite przygody. Ostatecznie jego podróż uwieńczona zostaje sukcesem i staje się on władcą Polan. Spektakl jest efektem pracy dzieci i młodzieży z sierakowskich szkół działających w Grupie Teatralnej MAKMA.

Spektakl sfinansowany został ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu 966 – Chrzest Polski.