Koncert Siostry Melosik

Serdecznie zapraszamy na plenerowy koncert zespołu „Siostry Melosik”, który odbędzie się 28 sierpnia 2020 r. o godz. 19:00 na zamkowym dziedzińcu.

Wstęp wolny, przy zachowaniu reżimu sanitarnego oraz rejestracji uczestników. Istnieje możliwość wcześniejszej rejestracji przez stronę fb muzeum, emailem lub telefonicznie pod nr. 61 29 52 392.

Serdecznie zapraszamy!!

SIOSTRY MELOSIK – czyli bliźniaczki Dagmara i Martyna, to zdobywczynie Nagrody Publiczności w koncercie „Debiuty” w ramach 55 KFPP w Opolu.
Piosenka w wykonaniu Sióstr pt. „Żeńsko-męska gra” promowała film Łukasza Palkowskiego „Wojna żeńsko-męska”. W roku 2016 ich kompozycja „Znam na pamięć dalszy ciąg” ukazała się na limitowanej wersji albumu Ani Dąbrowskiej „Dla naiwnych marzycieli”. W 2018 roku utwór Sióstr pt. „Batumi” przyniósł im Nagrodę Publiczności w konkursie „Debiuty” w ramach 55 KFPP w Opolu. Zwiastunami nadchodzącej płyty są kolejne single: „Równocześnie”, „Coś nie tak” oraz animacja „Nawet ty”.

Od wielu lat współpracują z Anią Dąbrowską jako chórzystki i współautorki tekstów (trzy nominacje do Fryderyków). Tworzą także dla innych artystów (Edyta Górniak, Halina Mlynkova, Natalia Zastępa i inni).

Ich autorski materiał utrzymany jest w stylu pop/country, a melodyjne i kobiece piosenki wyróżniają się zarówno ich naturalnie spójnymi głosami, przemyślanymi tekstami jak i rdzennym, gitarowym brzmieniem.