Już jutro – 22.02.2022 r. rusza kolejne wydarzenie realizowane w ramach projektu „EU & YOU – wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności Unii Europejskiej” finansowany jest ze środków Funduszu Polityki Spójności Unii Europejskiej. Nasi partnerzy – Stowarzyszenie Zamek Trebnitz z Niemiec, w ramach przedsięwzięcia, organizuje międzynarodowy obóz Eurocamp 2.0 z udziałem młodzieży z Polski i Niemiec. Obóz trwał będzie 5 dni i poświęcony on jest budowaniu wspólnej, zjednoczonej Europy opartej na wolności i pokoju. W ramach obozu przewidziane są warsztaty, spotkania, poznanie stolicy Niemiec, wymiana doświadczeń i wiele innych działań mających na celu opowieści o spójnej Unii Europejskiej. Wydarzenie to finansowane jest ze środków Komisji Europejskiej w ramach Polityki Spójności EU.

Organizatorem obozu jest Stowarzyszenie Zamek Trebnitz przy współpracy z Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie, Starostwem Powiatowym w Międzychodzie, Fundacją Kuźnica im. H. Kołłątaja oraz Europejskimi Klubami Młodych.