Warsztat introligatorskie i iluminacji książek

W dniach 11-13 listopada 2016 roku w Sali Reprezentacyjnej Muzeum odbyły się ostatnie warsztaty poświęcone wydarzeniom związanym z 1050 rocznicą Chrztu Polski. Warsztaty introligatorskie i iluminacji książek prowadziły Anna Sowińska i Monika Sochocka, które przeprowadzają podobne warsztaty w całej Polsce. Uczestnicy podczas zajęci m.in. poznali mitologie Słowian, zasad budowy książek i praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy. Zdobyli umiejętność szycia i oprawiania książek oraz samodzielnie wykonali szkice w różnych typach opraw. W warsztatach wzięli udział przedstawiciele różnych grup wiekowych, i odbyły się w cyklu trzech spotkani, dla dzieci i młodzieży. Zajęcia z wykonywania ilustracji książkowych przeprowadzone zostały wspólnie z Świetlicą Wsparcia Dziennego ''Świetlik '' z Sierakowa.

Warsztaty sfinansowane zostały ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu 966 – Chrzest Polski.