W poszukiwaniu chrześcijańskich smaków...

10 czerwca 2016 r. o godzinie 19:00 w Muzeum wygłoszono prelekcję pt. ''W poszukiwaniu chrześcijańskich smaków - kuchnia wczesnego średniowiecza''. Spotkanie i wykład odbyło się z Hanną i Pawłem Lis archeologami którzy jako pierwsi podjęli się odtworzenia słowiańskich przepisów oraz autorami książki pt „kuchnia Słowian”. Wykład poświęcony był kuchni wczesnego średniowiecza wraz z próbą przedstawienia menu uczty chrzcielnej Mieszka I. Podczas spotkania można było się dowiedzieć m.in.: jaka jest geneza rosołu, dlaczego barszcz nazywamy barszczem i z czego się go oryginalnie gotowało, jakich używano wtedy przypraw oraz wielu innych fascynujących ciekawostek o naszej kuchni.

Wykład sfinansowany został ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu 966 – Chrzest Polski.