Kronika Konwentu Bernardynów Sierakowskich

"Kronika Konwentu Bernardynów Sierakowskich".

Publikacja ta powstała na bazie oryginalnej kroniki klasztoru w Sierakowie, znajdującej się obecnie w Archiwum Zakonu w Krakowie. Spisana w języku łacińskim, zawiera relację z lat 1624-1819 mówiące o życiu sierakowskiego klasztoru, wydarzeniach w mieście i regionie oraz o postaciach związanych z tym miejscem. Do oryginalnego teksu księgi dotarli Państwo Hanna i Tadeusz Andrzejewscy, którzy udostępnili go Muzeum w Sierakowie. Dzięki staraniu naszej Instytucji udało się pozyskać środki na jej tłumaczenie i wydanie. Nad tłumaczeniem pracował zespół filologów klasycznych, w skład którego weszli: Magdalena Szymańska - Piętka, Radosław Piętka, Monika Miazek-Męczyńska oraz Justyna Zaborowska - Musiał. Od strony historycznej nad publikacją pracowali Tadeusz Andrzejewski, Robert Jędrzejczak i Artur Paczesny. Oprawę graficzną zapewnił jak zwykle nasz ulubiony artysta plastyk Zbigniew Jakubowski. Zaś całość zebrał, złożył i opracował nieoceniony Paweł Marchwiński.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tą niezwykłą publikacją!