Spotkanie autorskie i wystawa

(07-03-2017)

Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Marcinem Ogdowskim oraz wystawę fotograficzną pt. "Codzienność donbaskiej wojny - perspektywa reportera wojennego". Spotkanie to poświęcone będzie wydarzeniom na Ukrainie. 10 marca (piątek) 2017 roku o godzinie 19.00 na Zamku w Sierakowie

Marcin Ogdowski, dziennikarza, korespondenta wojennego (Irak, Afganistan, Ukraina), pisarza nazywanego pierwszym polskim blogerem wojennym. Na literacki dorobek autora składają się wydane w wydawnictwie WARBOOK książki: zAfganistanu.pl. Alfabet Polskiej Misji, reportaż na podstawie prowadzonego bloga oraz dwie powieści Ostatni świadek i (Nie)potrzebni. Ogdowski jest także współautorem albumu Polski Afganistan.
Najnowsza jego książka "Uwikłani", mówi o wojnie na Ukrainie więcej niż najlepsze serwisy informacyjne. Autor kilkukrotnie odwiedził obszar współczesnych działań wojennych i rysuje mroczny świat postsowieckiej strefy, w której niewiele dzieje się bez wiedzy i przyzwolenia Rosji.