Wystawa "Wielkopolska...

(07-09-2016)

Muzeum Zamek Opalińskich zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Karola Budzińskiego. 8 września w czwartek o godz. 18:00 na Zamku Opalińskich.

Wystawa "Wielkopolska - Tu warto być, to warto zobaczyć" - to efekt wędrówek i wyjazdów w Wielkopolskę , to wiele godzin spacerów po łąkach i lesie, to czas wyczekiwań wschodów słońca często przy chmarach natrętnych komarów, to zarywanie nocy aby dotrzeć do czatowni przed świtem, to cisza przy minus 10 gdzie słychać własne myśli oraz skrzypiący pod nogami śnieg, to wreszcie przygotowania i staranie się o zezwolenia na wykonanie unikalnych zdjęć.

Pan Karol opowiada że kiedy na wiosnę w okolicach Lądu, Pyzdr, Rogalina czy Wojnowic słychać na wodzie lądujące gęsi, a z oddali słychać żurawie, łąki przed wschodem spowija mgła, a horyzont oświetlają poranne zorze to są to te chwile dla których warto zarywać noce a których nie odda żaden film zdjęcie czy opis przyrody. Jest to dla niego nagroda którą oferuje przyroda, a której uwiecznienie na zdjęciu daje satysfakcje i możliwość wspomnień. Wystawa ta to chęć podzielenia się z odbiorcą tymi właśnie wspomnieniami.