Koncert Flores Rosarum

(08-06-2016)

Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu "Flores Rosarum" z Krakowa. Zespół ten zabierze nas 12 czerwca 2016 r. w świat średniowiecznej muzyki klasztornej i wysłuchać będziemy mogli koncertu opartego na Żywocie św. Stanisława według Wincentego z Kileczy. Oficjum rymowane o św. Stanisławie to oficjum, które znajduje się w rękopisie z r. 1320 na Wawelu, ale jego najstarsze przykłady to oficja o św. Dominiku i św. Franciszku, z których Wincenty brał przykład i zapożyczył niejedną melodię. Zatem pierwotnym źródłem jest muzyka klasztorna. Koncert odbędzie się w Kościele Parafialnym pw. NMP Niepokalanie Poczętej w Sierakowie. Wstęp wolny.

Koncert współfinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu "966 - Idzie Nowe".