Wystawa "Świt Chrześcijańskiego...

(24-04-2016)

WERNISAŻ WYSTAWY 'ŚWIT CHRZEŚCIJAŃSKIEGO ŚWIATA. POLSKA PRZED TYSIĄCEM LAT'.

Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie Powiatowa Instytucja Kultury zaprasza 28.04.2016 r. o godz. 19:00 na otwarcie wystawy "Świt chrześcijańskiego świata. Polska przed tysiącem lat". Na wystawie zaprezentowane zostaną eksponaty pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, Muzeum Pierwszych Piastów w Lednicy czy z Muzeum Regionalnego w Międzychodzie.
Zobaczyć będzie można m.in.: jak wyglądało życie naszych przodków przed tysiącem lat, poznać okoliczności przyjęcia chrztu oraz jakie zdobycze cywilizacyjne przyniósł one ze sobą. Na wystawie zostanie zaprezentowane również wnętrze jednej z kaplic chrzcielnych z okresu wczesnego średniowiecza oraz specjalnie przygotowana na tą okazję wizualizacja świątyni pogańskiej. Ekspozycja wzbogacona będzie o repliki strojów wczesnośredniowiecznych opracowanych na podstawie autentycznych znalezisk archeologicznych i przedstawień ikonograficznych. W trakcie wystawy planowany jest występ zespołu Koło Jana.

Serdecznie Zapraszamy! Wstęp wolny!!

Wystawa współfinansowana jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu "966 - Idzie nowe".