Pozostałe artykuły

Od 14.05.2020 r. Otwarcie Muzeum dla zwiedzających.

(12-05-2020)

Szanowni Państwo - jest nam niezmiernie miło poinformować że od 14 maja 2020 r. otwieramy nasze bramy dla zwiedzających! Jesteśmy po uzgodnieniach z SANEPIDEM oraz otrzymaliśmy zgodę Pana Starosty na uruchomienie naszej Instytucji na określonych zasadach.

Zatem serdecznie zapraszamy! Poniżej znajduje się regulamin zwiedzania Muzeum w czasach pandemii.

Regulamin zwiedzania i korzystania z pomieszczeń oraz terenu zielonego Muzeum Zamek Opalińskich w związku z epidemią COVID-19.

• Zwiedzanie Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie odbywa się w następujących godzinach:

- od wtorku do piątku: godz. 09:00 do 15:00

- sobota: 11:30 – 15:00

- niedziela 13:30 – 17:00

- poniedziałek - nieczynne

• Muzeum zwiedzać może do 6 osób jednorazowo.
  • Istnieje możliwość wstępnego zapytania telefonicznego i umówienia terminu dotyczącego zwiedzania Zamku – tel. 61 29 52 392.
  • Wprowadza się obowiązkowy nakaz noszenia maseczek ochronnych.
  • Po wejściu do Muzeum należy obowiązkowo zdezynfekować ręce.
  • Podczas zwiedzania obowiązuje zasada zachowania 2-metrowego dystansu w stosunku do innych osób. W przypadku dzieci i osób niepełnosprawnych, zachowanie dystansu względem rodziców i opiekunów nie obowiązuje.
  • Obowiązkowo należy stosować ogólne zasady związane z zaleceniami epidemiologicznymi, m.in.: zakrywać łokciem usta i nos podczas kichania i kaszlu i nie dotykać oczu, nosa i ust.
  • Należy unikać gromadzenia się w grupach.
  • Unikać kontaktu ze wspólnymi powierzchniami dotykowymi.
  • Należy stosować się do ewentualnych dodatkowych zaleceń pracowników Muzeum w Sierakowie.
  • Do zwiedzania udostępnione jest przyziemie Zamku oraz I piętro ekspozycji. Sala wystaw czasowych udostępniona będzie w zależności od możliwości organizacji wystaw.
  • Po opuszczeniu budynku Muzeum przez zwiedzających obowiązuje 15 minutowa przerwa w celu dezynfekcji Muzeum.
  • Wstrzymuje się do odwołania zwiedzanie Muzeum przez grupy zorganizowane.
  • Przebywanie na terenie zamkniętym, od strony fosy – dozwolone jest w godzinach pracy Muzeum na zasadach zachowania bezpieczeństwa oraz ogólnych zaleceń epidemiologicznych, w związku z faktem, iż jest to teren publiczny. Na terenie tym nie może przebywać więcej niż 40 osób, z zachowaniem zasad epidemiologicznych.
  • W przypadków ślubów cywilnych – w Sali Reprezentacyjnej przebywać może tylko para młoda wraz ze świadkami i urzędnikiem udzielającym ślubu. Osoby uczestniczące w akcie ślubnym zobowiązane są do założenia maseczek i rękawiczek. Pozostałe osoby oczekiwać mogą na parę młodą przed budynkiem, muszą one jednak stosować zasady obowiązujące w zakresie zaleceń epidemiologicznych, m.in. z zachowaniem 2-mertowych odstępów. Jednocześnie przebywać może tutaj do 40 osób.
  • Muzeum zastrzega sobie prawo wprowadzania zmian w powyższych zasadach odwiedzania Instytucji.