Pozostałe artykuły

Śladami Mistrza

(08-10-2019)

Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie, Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz Elżbieta Linde i Bogusław Biegowski serdecznie zapraszają na spotkanie z fotografią w tle - Śladami Mistrza Ireneusza Linde. Wydarzenie odbędzie się 18-19 października 2019 r. w Muzeum z okazji 15. rocznicy śmierci sierakowskiego artysty-fotografa.

w programie:

18.10. 2019
g. 17.00 – Uroczyste zapalenie znicza na grobie Ireneusza Linde – Cmentarz w Sierakowie
g. 18.00 – Otwarcie wystawy „Ireneusz Linde i przyjaciele”- Zamek w Sierakowie
g. 18.30 – Prezentacja Bogusława Biegowskiego na temat twórczości fotograficznej Ireneusza Linde.
g. 19.30 – Wieczór wspomnień (prezentacje własne uczestników spotkania), wśród gości m.in. Henryk Król, Waldemar Śliwczyński,…
g. 20.30 - przedstawienie założeń ideowych i organizacyjnych pleneru na terenie Sierakowa – Władysław Nielipiński i Bogusław Biegowski (komisarz pleneru).
g. 21.00 – Biesiada fotografów „Wywoływanie wspomnień, utrwalanie wrażeń” – Salon w Stadzie Ogierów (wstęp za odpłatnością 30 zł, płatne na miejscu firmie cateringowej).

19.10.2019
g. 9 -13 Plener na terenie Sierakowa
Do udziału w plenerze organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych, którzy zainspirowani twórczością mistrza zechcą twórczo ją zinterpretować posługując się współczesnymi środkami wyrazu bez żadnych ograniczeń technologicznych. Efekt pleneru w postaci wyselekcjonowanego zestawu fotografii zostanie zaprezentowany w ramach wystawy głównej V Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im Ireneusza Zjeżdżałki w 2020 r.

Udział w imprezie jest bezpłatny (z wyjątkiem udziału w biesiadzie), osobom zamiejscowym organizatorzy zapewniają nocleg w obiekcie „Stado Ogierów” (pokoje 2-3 osobowe) za odpłatnością 65 zł od osoby.
Ze względów organizacyjnych do 3 października br. prosimy o zgłoszenia udziału w biesiadzie i zapotrzebowanie na noclegi (email foto@wbp.poznan.pl)
Szczegółowe informacje: Elżbieta Linde, Bogusław Biegowski, Władysław Nielipiński tel. 607381330

Serdecznie zapraszamy!