Pozostałe artykuły

Historia Policji Państwowej

(14-05-2019)

Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie oraz Komenda Powiatowa Policji w Międzychodzie serdecznie zapraszają na wydarzenie upamiętniające 100. rocznicę powstania Policji Państwowej.

Jubileuszowe obchody odbędą się 17 maja 2019 r. (piątek) w Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie zgodnie z harmonogramem:

Godz. 18:00 Wernisaż wystawy jubileuszowej 100. rocznica powstania Policji Państwowej 1919-2019
godz. 18:30 Wykład popularnonaukowy "Dzieje Policji w Powiecie Międzychodzkim" wygłoszony przez Ryszarda Suleja i Waldemara Rymarskiego.

Dodatkowo przed Muzeum będą prezentowane pojazdy policyjne, które będzie można obejrzeć od wewnątrz. W ramach jubileuszu, w godzinach przedpołudniowych odbędą się warsztaty kryminalne dla dzieci i młodzieży.